Poistenie Jaguar

Foto – Jaguar

Ak ste držiteľom auta Jaguar XF sedan 3,0 Diesel V6 177 kW aut. Luxury alebo uvažujete o kúpe tohto auta, určite Vás bude zaujímať aktuálna cena PZP a porovnanie cien od všetkých poisťovní na Slovensku.

Objem: 2993 cm³
Výkon: 177/4000 kW/ot. min-1
Palivo: motorová nafta
Maximálna prípustná hmotnosť: 2360 kg

Ak uvažujete nad havarijným poistením Jaguar XF sedan, použite kalkulačku KASKO pre výpočet aktuálnej ceny a porovnanie ponúk od všetkých poisťovní. Dokážete ušetriť desiatky až stovky EUR.

kalkulačkaKalkulačka KASKO >>

 

Informácie o Jaguar XF sedan 3,0 Diesel V6 177 kW aut. Luxury

Značka Jaguar uviedla z triedy (D – vyššia stredná) automobil Jaguar XF sedan 3,0 Diesel V6 177 kW aut. Luxury v roku 2008. Suma nového automobilu 49 102 € (Odporúčaná cena platná od 14. 6. 2011. Predĺžená záruka v trvaní 3 rokov bez obmedzenia počtu najazdených km). Jeho vlastnosti v porovnaní s konkurenčnými modelmi v rovnakej tiede sú vysoký výkon, nízka spotreba, pohodlie na diaľnici, výrazný imidž, veľa batožiny.

Hodnotenie

Automobil Jaguar XF sedan 3,0 Diesel V6 177 kW aut. Luxury získal 4* (* – hviezdičiek) v nárazových testoch Euro NCAP.  Percentuálna hodnota poruchovosti vozidla pri technických kontrolách je n/a (pri dvojročných až trojročných autách) a n/a (pri štvorročných až päťročných autách).

Karoséria, rozmery, objemy

Karoséria je vo verzii sedan s počtom 4 dverí (posuvné bočné dvere – nedodáva sa) s maximálnym počtom miest na sedenie 5. Model s rozmermi  4961 mm dĺžka, 1877 mm šírka, 1460 mm výška, 2909 mm rázvor náprav a pohotovostnou hmotnosťou 1810 kg a maximálnou prípustnou hmotnosťou 2360 kg. Objem batožinového priestoru predstavuje 500 litrov a objem palivovej nádrže n/a litrov.

Motor, pohon, jazdné vlastnosti

Automobil poháňa 6 valcový (umiestnenie valcov – do V) vznetový preplňovaný motor so zdvihovým objemom motora 2993 cm³. Maximálny výkon motora je 177/4000 (kW/ot. min-1) a maximálny krútiaci moment 500/2000 (Nm/ot. min-1). Palivom je motorová nafta. Uvádzaná spotreba paliva v meste (8,7), mimo mesta (5) a kombinovaná spotreba (6,3). Tento model má zadný pohon s prevodovkou – automatická 8-stupňová a brzdy sú kotúčové na všetkých kolesách. Výrobca Jaguar uvádza maximálnu rýchlosť 240 (km/h) a zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 7,1 sekundy.

Výbava auta

Vonkajšia časť:

Štandardné kolesá a pneumatikyzliatinové, 235/55 R17
Pozdĺžne strešné nosičenedodáva sa
Strešné oknoza príplatok (1270 €, elektricky ovládané)
Xenónové alebo LED svetlometyštandardne (bixenónové s automatickým nastavovaním dosahu)
Predné svetlá do hmlynedodáva sa
Zákrutové svetláza príplatok (606 €)
Samostatné denné svetláštandardne (LED)
Zadné LED svetláštandardne

Bezpečnosť:

Kontrola stability / ESPštandardne
Kontrola trakcie / ASR, TCSštandardne
Predné airbagy2
Kolenné airbagynedodáva sa
Bočné airbagy2
Závesové hlavové airbagy2
Varovanie pri zmene jazdného pruhunedodáva sa
Počet ukotvení detskej sedačky Isofix2

Komfort:

Klimatizáciaautomatická 2-zónová
Centrálne uzamykanies diaľkovým ovládaním
Elektrické ovládanie okienpredné aj zadné
Elektricky nastaviteľné spätné zrkadláštandardne s vyhrievaním
Výškovo nastaviteľné sedadlávodiča a spolujazdca
Elektrické nastavovanie sedadielštandardne (predné)
Vyhrievanie sedadielza príplatok (388 €)
Tretí rad sedadielza príplatok 485 €, delené v pomere 60:40 a sklopné
Kožené čalúnenie interiérunedodáva sa

Poisťovne na Slovensku

V súčasnosti na slovenskom trhu poskytujú povinné zmluvné poistenie – PZP a havarijné poistenie – KASKO tieto poisťovne: Allianz slovenská poisťovňa a.s., AXA pojišťovna a.s., Colonnade Insurance S.A., Generali Poisťovňa a. s., Groupama poisťovňa a.s., KOMUNÁLNA poisťovňa a.s., KOOPERATIVA poisťovňa a.s., Union poisťovňa a.s., UNIQA poisťovňa a.s., Wüstenrot poisťovňa a.s.