Poistenie Hyundai

Foto – Hyundai

Ak ste držiteľom auta Hyundai Tucson SUV 2,0 CRDi VGT 100 kW 4×4 Style alebo uvažujete o kúpe tohto auta, určite Vás bude zaujímať aktuálna cena PZP a porovnanie cien od všetkých poisťovní na Slovensku.

Objem: 1995 cm³
Výkon: 100/4000 kW/ot. min-1
Palivo: motorová nafta
Maximálna prípustná hmotnosť: 2250 kg

Ak uvažujete nad havarijným poistením Hyundai Tucson SUV, použite kalkulačku KASKO pre výpočet aktuálnej ceny a porovnanie ponúk od všetkých poisťovní. Dokážete ušetriť desiatky až stovky EUR.

kalkulačkaKalkulačka KASKO >>

 

Informácie o Hyundai Tucson SUV 2,0 CRDi VGT 100 kW 4×4 Style

Značka Hyundai uviedla z triedy (G1 – SUV) automobil Hyundai Tucson SUV 2,0 CRDi VGT 100 kW 4×4 Style v roku 2015. Suma nového automobilu 28 490 € (Odporúčaná akciová cena platná od 18. 2. 2016.). Jeho vlastnosti v porovnaní s konkurenčnými modelmi v rovnakej tiede sú pohodlie na diaľnici, variabilita, vyššie sedenie, veľa batožiny, aj do terénu, nízka spotreba.

Hodnotenie

Automobil Hyundai Tucson SUV 2,0 CRDi VGT 100 kW 4×4 Style získal 5* (* – hviezdičiek) v nárazových testoch Euro NCAP.  Percentuálna hodnota poruchovosti vozidla pri technických kontrolách je n/a (pri dvojročných až trojročných autách) a n/a (pri štvorročných až päťročných autách).

Karoséria, rozmery, objemy

Karoséria je vo verzii off road/SUV s počtom 5 dverí (posuvné bočné dvere – nedodáva sa) s maximálnym počtom miest na sedenie 5. Model s rozmermi  4475 mm dĺžka, 1850 mm šírka, 1655 mm výška, 2670 mm rázvor náprav a pohotovostnou hmotnosťou 1587 kg a maximálnou prípustnou hmotnosťou 2250 kg. Objem batožinového priestoru predstavuje 513 litrov a objem palivovej nádrže n/a litrov.

Motor, pohon, jazdné vlastnosti

Automobil poháňa 4 valcový (umiestnenie valcov – v rade) vznetový preplňovaný motor so zdvihovým objemom motora 1995 cm³. Maximálny výkon motora je 100/4000 (kW/ot. min-1) a maximálny krútiaci moment 373/1500-2500 (Nm/ot. min-1). Palivom je motorová nafta. Uvádzaná spotreba paliva v meste (6), mimo mesta (4,8) a kombinovaná spotreba (5,2). Tento model má 4×4 pripojiteľný pohon s prevodovkou – manuálna 6-stupňová a brzdy sú kotúčové na všetkých kolesách. Výrobca Hyundai uvádza maximálnu rýchlosť 184 (km/h) a zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 10,9 sekundy.

Výbava auta

Vonkajšia časť:

Štandardné kolesá a pneumatikyzliatinové 225/60 R17
Pozdĺžne strešné nosičeštandardne (hliníkové)
Strešné oknoza príplatok (1200 € nie je možné kombinovať s motorom 1,6 GDi)
Xenónové alebo LED svetlometyza príplatok (1200 € LED stretávacie svetlá so statickým LED prisvecovaním zákrut a ostrekovačmi predných svetlometov)
Predné svetlá do hmlyštandardne
Zákrutové svetláštandardne (svetlomety so statickým prisvecovaním zákrut)
Samostatné denné svetláštandardne (LED)
Zadné LED svetláštandardne

Bezpečnosť:

Kontrola stability / ESPštandardne
Kontrola trakcie / ASR, TCSštandardne
Predné airbagy2
Kolenné airbagynedodáva sa
Bočné airbagy2
Závesové hlavové airbagy4
Varovanie pri zmene jazdného pruhuštandardne (systém pre automatické udržanie vozidla v jazdnom pruhu)
Počet ukotvení detskej sedačky Isofix2

Komfort:

Klimatizáciaautomatická 2-zónová
Centrálne uzamykanies diaľkovým ovládaním (inteligentný kľúč)
Elektrické ovládanie okienpredné aj zadné
Elektricky nastaviteľné spätné zrkadláštandardne s vyhrievaním a sklápaním (s osvetlením)
Výškovo nastaviteľné sedadlávodiča (elektricky nastaviteľná bedrová opierka vodiča)
Elektrické nastavovanie sedadielnedodáva sa
Vyhrievanie sedadielpredné aj zadné
Tretí rad sedadieldelené v pomere 3 : 2 s lakťovou opierkou v strede
Kožené čalúnenie interiérunedodáva sa

Poisťovne na Slovensku

V súčasnosti na slovenskom trhu poskytujú povinné zmluvné poistenie – PZP a havarijné poistenie – KASKO tieto poisťovne: Allianz slovenská poisťovňa a.s., AXA pojišťovna a.s., Colonnade Insurance S.A., Generali Poisťovňa a. s., Groupama poisťovňa a.s., KOMUNÁLNA poisťovňa a.s., KOOPERATIVA poisťovňa a.s., Union poisťovňa a.s., UNIQA poisťovňa a.s., Wüstenrot poisťovňa a.s.