Poistenie Hyundai

Foto – Hyundai

Ak ste držiteľom auta Hyundai Tucson SUV 1,6 T-GDI 130 kW 4×4 aut. Premium alebo uvažujete o kúpe tohto auta, určite Vás bude zaujímať aktuálna cena PZP a porovnanie cien od všetkých poisťovní na Slovensku.

Objem: 1591 cm³
Výkon: 130/5500 kW/ot. min-1
Palivo: benzín 95
Maximálna prípustná hmotnosť: 2190 kg

Ak uvažujete nad havarijným poistením Hyundai Tucson SUV, použite kalkulačku KASKO pre výpočet aktuálnej ceny a porovnanie ponúk od všetkých poisťovní. Dokážete ušetriť desiatky až stovky EUR.

kalkulačkaKalkulačka KASKO >>

 

Informácie o Hyundai Tucson SUV 1,6 T-GDI 130 kW 4×4 aut. Premium

Značka Hyundai uviedla z triedy (G1 – SUV) automobil Hyundai Tucson SUV 1,6 T-GDI 130 kW 4×4 aut. Premium v roku 2015. Suma nového automobilu 29 790 € (Odporúčaná akciová cena platná od 18. 2. 2016.). Jeho vlastnosti v porovnaní s konkurenčnými modelmi v rovnakej tiede sú pohodlie na diaľnici, variabilita, vyššie sedenie, veľa batožiny, aj do terénu.

Hodnotenie

Automobil Hyundai Tucson SUV 1,6 T-GDI 130 kW 4×4 aut. Premium získal 5* (* – hviezdičiek) v nárazových testoch Euro NCAP.  Percentuálna hodnota poruchovosti vozidla pri technických kontrolách je n/a (pri dvojročných až trojročných autách) a n/a (pri štvorročných až päťročných autách).

Karoséria, rozmery, objemy

Karoséria je vo verzii off road/SUV s počtom 5 dverí (posuvné bočné dvere – nedodáva sa) s maximálnym počtom miest na sedenie 5. Model s rozmermi  4475 mm dĺžka, 1850 mm šírka, 1655 mm výška, 2670 mm rázvor náprav a pohotovostnou hmotnosťou 1534 kg a maximálnou prípustnou hmotnosťou 2190 kg. Objem batožinového priestoru predstavuje 513 litrov a objem palivovej nádrže n/a litrov.

Motor, pohon, jazdné vlastnosti

Automobil poháňa 4 valcový (umiestnenie valcov – v rade) zážihový preplňovaný motor so zdvihovým objemom motora 1591 cm³. Maximálny výkon motora je 130/5500 (kW/ot. min-1) a maximálny krútiaci moment 265/1500-4500 (Nm/ot. min-1). Palivom je benzín 95. Uvádzaná spotreba paliva v meste (9,2), mimo mesta (6,5) a kombinovaná spotreba (7,5). Tento model má 4×4 stály pohon s prevodovkou – automatická 7-stupňová a brzdy sú kotúčové na všetkých kolesách. Výrobca Hyundai uvádza maximálnu rýchlosť 201 (km/h) a zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 9,1 sekundy.

Výbava auta

Vonkajšia časť:

Štandardné kolesá a pneumatikyzliatinové 245/45 R19
Pozdĺžne strešné nosičeštandardne (hliníkové)
Strešné oknoza príplatok (1200 €)
Xenónové alebo LED svetlometyštandardne (LED stretávacie svetlá so statickým LED prisvecovaním zákrut a ostrekovačmi predných svetlometov)
Predné svetlá do hmlyštandardne
Zákrutové svetláštandardne (LED stretávacie svetlá so statickým LED prisvecovaním zákrut a ostrekovačmi predných svetlometov)
Samostatné denné svetláštandardne (LED)
Zadné LED svetláštandardne

Bezpečnosť:

Kontrola stability / ESPštandardne
Kontrola trakcie / ASR, TCSštandardne
Predné airbagy2
Kolenné airbagynedodáva sa
Bočné airbagy2
Závesové hlavové airbagy4
Varovanie pri zmene jazdného pruhuštandardne (systém pre automatické udržanie vozidla v jazdnom pruhu)
Počet ukotvení detskej sedačky Isofix2

Komfort:

Klimatizáciaautomatická 2-zónová
Centrálne uzamykanies diaľkovým ovládaním (inteligentný kľúč)
Elektrické ovládanie okienpredné aj zadné
Elektricky nastaviteľné spätné zrkadláštandardne s vyhrievaním a sklápaním (s osvetlením)
Výškovo nastaviteľné sedadlávodiča (elektricky nastaviteľná bedrová opierka vodiča)
Elektrické nastavovanie sedadielštandardne
Vyhrievanie sedadielpredné aj zadné
Tretí rad sedadieldelené v pomere 3 : 2 s lakťovou opierkou v strede
Kožené čalúnenie interiérunedodáva sa

Poisťovne na Slovensku

V súčasnosti na slovenskom trhu poskytujú povinné zmluvné poistenie – PZP a havarijné poistenie – KASKO tieto poisťovne: Allianz slovenská poisťovňa a.s., AXA pojišťovna a.s., Colonnade Insurance S.A., Generali Poisťovňa a. s., Groupama poisťovňa a.s., KOMUNÁLNA poisťovňa a.s., KOOPERATIVA poisťovňa a.s., Union poisťovňa a.s., UNIQA poisťovňa a.s., Wüstenrot poisťovňa a.s.