Poistenie Honda

Foto – Honda

Ak ste držiteľom auta Honda Civic 5D 1,6 i-DTEC 88 kW S alebo uvažujete o kúpe tohto auta, určite Vás bude zaujímať aktuálna cena PZP a porovnanie cien od všetkých poisťovní na Slovensku.

Objem: 1597 cm³
Výkon: 88/4000 kW/ot. min-1
Palivo: motorová nafta
Maximálna prípustná hmotnosť: 1870 kg

Ak uvažujete nad havarijným poistením Honda Civic 5D, použite kalkulačku KASKO pre výpočet aktuálnej ceny a porovnanie ponúk od všetkých poisťovní. Dokážete ušetriť desiatky až stovky EUR.

kalkulačkaKalkulačka KASKO >>

 

Informácie o Honda Civic 5D 1,6 i-DTEC 88 kW S

Značka Honda uviedla z triedy (C – nižšia stredná) automobil Honda Civic 5D 1,6 i-DTEC 88 kW S v roku 2012. Suma nového automobilu 16 090 € (Odporúčaná akciová cena platná od 1. 6. 2015.). Jeho vlastnosti v porovnaní s konkurenčnými modelmi v rovnakej tiede sú variabilita, pohodlie na diaľnici, vysoký výkon, nízka spotreba.

Hodnotenie

Automobil Honda Civic 5D 1,6 i-DTEC 88 kW S získal n/a (* – hviezdičiek) v nárazových testoch Euro NCAP.  Percentuálna hodnota poruchovosti vozidla pri technických kontrolách je 5,6 (TÜV Report 2012, predchádzajúca generácia modelu) (pri dvojročných až trojročných autách) a 6,7 (TÜV Report 2012, predchádzajúca generácia modelu) (pri štvorročných až päťročných autách).

Karoséria, rozmery, objemy

Karoséria je vo verzii hatchback s počtom 5 dverí (posuvné bočné dvere – nedodáva sa) s maximálnym počtom miest na sedenie 5. Model s rozmermi  4370 mm dĺžka, 1795 mm šírka, 1440 mm výška, 2595 mm rázvor náprav a pohotovostnou hmotnosťou 1489 kg a maximálnou prípustnou hmotnosťou 1870 kg. Objem batožinového priestoru predstavuje 477 litrov a objem palivovej nádrže 50 litrov.

Motor, pohon, jazdné vlastnosti

Automobil poháňa 4 valcový (umiestnenie valcov – v rade) vznetový preplňovaný motor so zdvihovým objemom motora 1597 cm³. Maximálny výkon motora je 88/4000 (kW/ot. min-1) a maximálny krútiaci moment 300/2000 (Nm/ot. min-1). Palivom je motorová nafta. Uvádzaná spotreba paliva v meste (4,1), mimo mesta (3,5) a kombinovaná spotreba (3,7). Tento model má predný pohon s prevodovkou – manuálna 6-stupňová a brzdy sú kotúčové na všetkých kolesách. Výrobca Honda uvádza maximálnu rýchlosť 207 (km/h) a zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 10,5 sekundy.

Výbava auta

Vonkajšia časť:

Štandardné kolesá a pneumatikydisky z ľahkých zliatin, 205/55 R16
Pozdĺžne strešné nosičenedodáva sa
Strešné oknonedodáva sa
Xenónové alebo LED svetlometynedodáva sa
Predné svetlá do hmlyza príplatok
Zákrutové svetlánedodáva sa
Samostatné denné svetláštandardne
Zadné LED svetlánedodáva sa

Bezpečnosť:

Kontrola stability / ESPštandardne
Kontrola trakcie / ASR, TCSnedodáva sa
Predné airbagy2
Kolenné airbagynedodáva sa
Bočné airbagy2
Závesové hlavové airbagy4
Varovanie pri zmene jazdného pruhunedodáva sa
Počet ukotvení detskej sedačky Isofix2

Komfort:

Klimatizácianedodáva sa
Centrálne uzamykanies diaľkovým ovládaním
Elektrické ovládanie okienpredné aj zadné
Elektricky nastaviteľné spätné zrkadlánedodáva sa
Výškovo nastaviteľné sedadlávodiča
Elektrické nastavovanie sedadielnedodáva sa
Vyhrievanie sedadielnedodáva sa
Tretí rad sedadielnedodáva sa
Kožené čalúnenie interiérunedodáva sa

Poisťovne na Slovensku

V súčasnosti na slovenskom trhu poskytujú povinné zmluvné poistenie – PZP a havarijné poistenie – KASKO tieto poisťovne: Allianz slovenská poisťovňa a.s., AXA pojišťovna a.s., Colonnade Insurance S.A., Generali Poisťovňa a. s., Groupama poisťovňa a.s., KOMUNÁLNA poisťovňa a.s., KOOPERATIVA poisťovňa a.s., Union poisťovňa a.s., UNIQA poisťovňa a.s., Wüstenrot poisťovňa a.s.