Poistenie Ford

Foto – Ford

Ak ste držiteľom auta Ford Kuga SUV 2,0 Duratorq TDCi 132 kW 4×4 PowerShift Trend alebo uvažujete o kúpe tohto auta, určite Vás bude zaujímať aktuálna cena PZP a porovnanie cien od všetkých poisťovní na Slovensku.

Objem: 1997 cm³
Výkon: 132/3750 kW/ot. min-1
Palivo: motorová nafta
Maximálna prípustná hmotnosť: 2230 kg

Ak uvažujete nad havarijným poistením Ford Kuga SUV, použite kalkulačku KASKO pre výpočet aktuálnej ceny a porovnanie ponúk od všetkých poisťovní. Dokážete ušetriť desiatky až stovky EUR.

kalkulačkaKalkulačka KASKO >>

 

Informácie o Ford Kuga SUV 2,0 Duratorq TDCi 132 kW 4×4 PowerShift Trend

Značka Ford uviedla z triedy (G1 – SUV) automobil Ford Kuga SUV 2,0 Duratorq TDCi 132 kW 4×4 PowerShift Trend v roku 2008. Suma nového automobilu 32 680 € (Odporúčaná cena platná od 1. 4. 2015.). Jeho vlastnosti v porovnaní s konkurenčnými modelmi v rovnakej tiede sú aj do terénu, veľa batožiny, variabilita, vyššie sedenie, pohodlie na diaľnici, nízka spotreba, vysoký výkon.

Hodnotenie

Automobil Ford Kuga SUV 2,0 Duratorq TDCi 132 kW 4×4 PowerShift Trend získal 5*/4*/3* (* – hviezdičiek) v nárazových testoch Euro NCAP.  Percentuálna hodnota poruchovosti vozidla pri technických kontrolách je n/a (pri dvojročných až trojročných autách) a n/a (pri štvorročných až päťročných autách).

Karoséria, rozmery, objemy

Karoséria je vo verzii hatchback s počtom 5 dverí (posuvné bočné dvere – nedodáva sa) s maximálnym počtom miest na sedenie 5. Model s rozmermi  4524 mm dĺžka, 1838 mm šírka, 1703 mm výška, 2690 mm rázvor náprav a pohotovostnou hmotnosťou 1716 kg a maximálnou prípustnou hmotnosťou 2230 kg. Objem batožinového priestoru predstavuje 406 (5-miestne usporiadanie po kryt batožinového priestoru) litrov a objem palivovej nádrže n/a litrov.

Motor, pohon, jazdné vlastnosti

Automobil poháňa 4 valcový (umiestnenie valcov – v rade) vznetový preplňovaný motor so zdvihovým objemom motora 1997 cm³. Maximálny výkon motora je 132/3750 (kW/ot. min-1) a maximálny krútiaci moment 400/2000-3250 (Nm/ot. min-1). Palivom je motorová nafta. Uvádzaná spotreba paliva v meste (6,1), mimo mesta (5) a kombinovaná spotreba (5,4). Tento model má 4×4 stály pohon s prevodovkou – automatická 6-stupňová a brzdy sú kotúčové na všetkých kolesách. Výrobca Ford uvádza maximálnu rýchlosť 200 (km/h) a zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 10 sekundy.

Výbava auta

Vonkajšia časť:

Štandardné kolesá a pneumatikyoceľové 235/55 R17
Pozdĺžne strešné nosičeza príplatok (360 € strieborné)
Strešné oknoza príplatok (815 € panoramatická presklená strecha s elektrickým otváraním a s elektr. ovládanou slnečnou clonou)
Xenónové alebo LED svetlometyza príplatok (1020 € bi-Xenónové svetlomety s tlakovými ostrekovačmi, automatickým nastavením sklonu svetlometov a s funkciou statického prisvietenia do zákrut, predné LED svetlá s funkciou denného svietenia, zadné svetlá s technológiou LED)
Predné svetlá do hmlyštandardne
Zákrutové svetláza príplatok (1020 € bi-Xenónové svetlomety s tlakovými ostrekovačmi, automatickým nastavením sklonu svetlometov a s funkciou statického prisvietenia do zákrut, predné LED svetlá s funkciou denného svietenia, zadné svetlá s technológiou LED)
Samostatné denné svetláštandardne
Zadné LED svetláštandardne

Bezpečnosť:

Kontrola stability / ESPštandardne
Kontrola trakcie / ASR, TCSštandardne
Predné airbagy2
Kolenné airbagy1 (vodič)
Bočné airbagy2
Závesové hlavové airbagy2
Varovanie pri zmene jazdného pruhuza príplatok (1155 € systém automatického núdzového brzdenia – prevencia nárazu pri nízkych rýchlostiach, systém varovania neúmyselného opustenia jazdného pruhu LDW a systém pre automatické navrátenie do jazdného pruhu LKA s funkciou kontroly bdelosti vodiča a automatického prepínania svetlometov, funkcia rozpoznávania dopravných značiek obmedzujúcich rýchlosť)
Počet ukotvení detskej sedačky Isofix2

Komfort:

Klimatizáciamechanická
Centrálne uzamykanies diaľkovým ovládaním
Elektrické ovládanie okienpredné aj zadné
Elektricky nastaviteľné spätné zrkadláštandardne s vyhrievaním
Výškovo nastaviteľné sedadlávodiča a spolujazdca
Elektrické nastavovanie sedadielza príplatok (2400 € kožený poťah, sedadlo vodiča v 10-smeroch – vrátane el. bedrovej opierky, sedadlo spolujazdca nastaviteľné v 6-smeroch)
Vyhrievanie sedadielza príplatok (310 €)
Tretí rad sedadielsklopné operadlo zadných sedadiel, delené v pomere 3 : 2
Kožené čalúnenie interiérunedodáva sa

Poisťovne na Slovensku

V súčasnosti na slovenskom trhu poskytujú povinné zmluvné poistenie – PZP a havarijné poistenie – KASKO tieto poisťovne: Allianz slovenská poisťovňa a.s., AXA pojišťovna a.s., Colonnade Insurance S.A., Generali Poisťovňa a. s., Groupama poisťovňa a.s., KOMUNÁLNA poisťovňa a.s., KOOPERATIVA poisťovňa a.s., Union poisťovňa a.s., UNIQA poisťovňa a.s., Wüstenrot poisťovňa a.s.