Poistenie Ford

Foto – Ford

Ak ste držiteľom auta Ford Ka hatchback 1,3 TDCi Duratorq 55 kW Grand Prix alebo uvažujete o kúpe tohto auta, určite Vás bude zaujímať aktuálna cena PZP a porovnanie cien od všetkých poisťovní na Slovensku.

Objem: 1248 cm³
Výkon: 55/4000 kW/ot. min-1
Palivo: motorová nafta
Maximálna prípustná hmotnosť: 1415 kg

Ak uvažujete nad havarijným poistením Ford Ka hatchback, použite kalkulačku KASKO pre výpočet aktuálnej ceny a porovnanie ponúk od všetkých poisťovní. Dokážete ušetriť desiatky až stovky EUR.

kalkulačkaKalkulačka KASKO >>

 

Informácie o Ford Ka hatchback 1,3 TDCi Duratorq 55 kW Grand Prix

Značka Ford uviedla z triedy (A – mini) automobil Ford Ka hatchback 1,3 TDCi Duratorq 55 kW Grand Prix v roku 2008. Suma nového automobilu 15 190 € (Odporúčaná cena platná od 13. 1. 2012.). Jeho vlastnosti v porovnaní s konkurenčnými modelmi v rovnakej tiede sú obratnosť v meste, variabilita, nízka spotreba.

Hodnotenie

Automobil Ford Ka hatchback 1,3 TDCi Duratorq 55 kW Grand Prix získal 4*/3*/2* (test z roku 2008) (* – hviezdičiek) v nárazových testoch Euro NCAP.  Percentuálna hodnota poruchovosti vozidla pri technických kontrolách je 7,1 (TÜV Report 2012) (pri dvojročných až trojročných autách) a 14,0 (TÜV Report 2012) (pri štvorročných až päťročných autách).

Karoséria, rozmery, objemy

Karoséria je vo verzii hatchback s počtom 3 dverí (posuvné bočné dvere – nedodáva sa) s maximálnym počtom miest na sedenie 4. Model s rozmermi  3620 mm dĺžka, 1658 mm šírka, 1505 mm výška, 2300 mm rázvor náprav a pohotovostnou hmotnosťou 1055 kg a maximálnou prípustnou hmotnosťou 1415 kg. Objem batožinového priestoru predstavuje 224 litrov a objem palivovej nádrže n/a litrov.

Motor, pohon, jazdné vlastnosti

Automobil poháňa 4 valcový (umiestnenie valcov – v rade) vznetový preplňovaný motor so zdvihovým objemom motora 1248 cm³. Maximálny výkon motora je 55/4000 (kW/ot. min-1) a maximálny krútiaci moment 145/1500 (Nm/ot. min-1). Palivom je motorová nafta. Uvádzaná spotreba paliva v meste (5,3), mimo mesta (3,6) a kombinovaná spotreba (4,2). Tento model má predný pohon s prevodovkou – manuálna 5-stupňová a brzdy sú kotúčové vpredu a bubnové vzadu. Výrobca Ford uvádza maximálnu rýchlosť 161 (km/h) a zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 13,1 sekundy.

Výbava auta

Vonkajšia časť:

Štandardné kolesá a pneumatikyzliatinové 195/45 R16
Pozdĺžne strešné nosičenedodáva sa
Strešné oknoza príplatok (799 € panoramatická strecha, hlavové záclonové airbagy)
Xenónové alebo LED svetlometynedodáva sa
Predné svetlá do hmlyštandardne (s funkciou “follow me home”)
Zákrutové svetlánedodáva sa
Samostatné denné svetlánedodáva sa
Zadné LED svetlánedodáva sa

Bezpečnosť:

Kontrola stability / ESPza príplatok (679 € spolu s hydraulickým brzdovým asistentom HBA a asistentom rozjazdu do kopca HLA)
Kontrola trakcie / ASR, TCSnedodáva sa
Predné airbagy2
Kolenné airbagynedodáva sa
Bočné airbagy2
Závesové hlavové airbagyza príplatok (179 €)
Varovanie pri zmene jazdného pruhunedodáva sa
Počet ukotvení detskej sedačky Isofix2

Komfort:

Klimatizáciamechanická (za príplatok 300 €, automatická)
Centrálne uzamykanies diaľkovým ovládaním
Elektrické ovládanie okienpredné (s funkciou globálneho otvárania/zatvárania)
Elektricky nastaviteľné spätné zrkadláštandardne s vyhrievaním
Výškovo nastaviteľné sedadlávodiča
Elektrické nastavovanie sedadielnedodáva sa
Vyhrievanie sedadielza príplatok (355 € sada Winter – elektricky vyhrievané predné sedadlá a elektricky vyhrievané čelné sklo)
Tretí rad sedadielnedodáva sa
Kožené čalúnenie interiéruza príplatok (2300 €, sada Tattoo Leather – sada Tattoo, navyše kožené čalúnenie výplne dverí, výber z farieb)

Poisťovne na Slovensku

V súčasnosti na slovenskom trhu poskytujú povinné zmluvné poistenie – PZP a havarijné poistenie – KASKO tieto poisťovne: Allianz slovenská poisťovňa a.s., AXA pojišťovna a.s., Colonnade Insurance S.A., Generali Poisťovňa a. s., Groupama poisťovňa a.s., KOMUNÁLNA poisťovňa a.s., KOOPERATIVA poisťovňa a.s., Union poisťovňa a.s., UNIQA poisťovňa a.s., Wüstenrot poisťovňa a.s.