Poistenie Ford

Foto – Ford

Ak ste držiteľom auta Ford Galaxy MPV 2,0 TDCi 110 kW Titanium alebo uvažujete o kúpe tohto auta, určite Vás bude zaujímať aktuálna cena PZP a porovnanie cien od všetkých poisťovní na Slovensku.

Objem: 1997 cm³
Výkon: 110/3500 kW/ot. min-1
Palivo: motorová nafta
Maximálna prípustná hmotnosť: n/a kg

Ak uvažujete nad havarijným poistením Ford Galaxy MPV, použite kalkulačku KASKO pre výpočet aktuálnej ceny a porovnanie ponúk od všetkých poisťovní. Dokážete ušetriť desiatky až stovky EUR.

kalkulačkaKalkulačka KASKO >>

 

Informácie o Ford Galaxy MPV 2,0 TDCi 110 kW Titanium

Značka Ford uviedla z triedy (H3 – MPV stredná) automobil Ford Galaxy MPV 2,0 TDCi 110 kW Titanium v roku 2015. Suma nového automobilu 34 480 € (Odporúčaná cena platná od 15. 4. 2016.). Jeho vlastnosti v porovnaní s konkurenčnými modelmi v rovnakej tiede sú pohodlie na diaľnici, variabilita, vyššie sedenie, veľa batožiny, nízka spotreba.

Hodnotenie

Automobil Ford Galaxy MPV 2,0 TDCi 110 kW Titanium získal 5* (* – hviezdičiek) v nárazových testoch Euro NCAP.  Percentuálna hodnota poruchovosti vozidla pri technických kontrolách je n/a (pri dvojročných až trojročných autách) a n/a (pri štvorročných až päťročných autách).

Karoséria, rozmery, objemy

Karoséria je vo verzii van/MPV s počtom 5 dverí (posuvné bočné dvere – nedodáva sa) s maximálnym počtom miest na sedenie 5+2. Model s rozmermi  4848 mm dĺžka, 1916 mm šírka, 1747 mm výška, 2850 mm rázvor náprav a pohotovostnou hmotnosťou n/a kg a maximálnou prípustnou hmotnosťou n/a kg. Objem batožinového priestoru predstavuje n/a litrov a objem palivovej nádrže 66 litrov.

Motor, pohon, jazdné vlastnosti

Automobil poháňa 4 valcový (umiestnenie valcov – v rade) vznetový preplňovaný motor so zdvihovým objemom motora 1997 cm³. Maximálny výkon motora je 110/3500 (kW/ot. min-1) a maximálny krútiaci moment 350/2000-2500 (Nm/ot. min-1). Palivom je motorová nafta. Uvádzaná spotreba paliva v meste (5,6), mimo mesta (4,6) a kombinovaná spotreba (5). Tento model má predný pohon s prevodovkou – manuálna 6-stupňová a brzdy sú kotúčové na všetkých kolesách. Výrobca Ford uvádza maximálnu rýchlosť 195 (km/h) a zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 10,9 sekundy.

Výbava auta

Vonkajšia časť:

Štandardné kolesá a pneumatikyzliatinové 235/55 R17
Pozdĺžne strešné nosičeštandardne (hliníkové)
Strešné oknoza príplatok (1255 € panoramatická elektricky otvárateľná presklená strecha)
Xenónové alebo LED svetlometyza príplatok (1550 € adaptívne Full LED svetlomety so systémom Ford Dynamic LED)
Predné svetlá do hmlyštandardne (s funkciou statického prisvietenia do zákrut)
Zákrutové svetláštandardne
Samostatné denné svetláštandardne (LED)
Zadné LED svetláštandardne

Bezpečnosť:

Kontrola stability / ESPštandardne
Kontrola trakcie / ASR, TCSštandardne
Predné airbagy2
Kolenné airbagy1 (vodič)
Bočné airbagy2
Závesové hlavové airbagy2
Varovanie pri zmene jazdného pruhuštandardne (systém varovania neúmyselného opustenia jazdného pruhu LDW a systém pre automatické navrátenie do jazdného pruhu)
Počet ukotvení detskej sedačky Isofix3

Komfort:

Klimatizáciaautomatická 3-zónová
Centrálne uzamykanies diaľkovým ovládaním
Elektrické ovládanie okienpredné aj zadné
Elektricky nastaviteľné spätné zrkadláštandardne s vyhrievaním
Výškovo nastaviteľné sedadlávodiča a spolujazdca
Elektrické nastavovanie sedadielnedodáva sa
Vyhrievanie sedadielpredné
Tretí rad sedadieltri samostatné plnohodnotné sedadlá v druhom rade so systémom elektromechanického sklápania Easy Fold, sedadlá v treťom rade – 2x samostatne sklápateľné sedadlá do roviny – Manual Fold
Kožené čalúnenie interiéruštandardne

Poisťovne na Slovensku

V súčasnosti na slovenskom trhu poskytujú povinné zmluvné poistenie – PZP a havarijné poistenie – KASKO tieto poisťovne: Allianz slovenská poisťovňa a.s., AXA pojišťovna a.s., Colonnade Insurance S.A., Generali Poisťovňa a. s., Groupama poisťovňa a.s., KOMUNÁLNA poisťovňa a.s., KOOPERATIVA poisťovňa a.s., Union poisťovňa a.s., UNIQA poisťovňa a.s., Wüstenrot poisťovňa a.s.