Poistenie Ford

Foto – Ford

Ak ste držiteľom auta Ford B-Max MPV 1,5 TDCi Duratorq 55 kW Titanium Plus alebo uvažujete o kúpe tohto auta, určite Vás bude zaujímať aktuálna cena PZP a porovnanie cien od všetkých poisťovní na Slovensku.

Objem: 1499 cm³
Výkon: 55/3750 kW/ot. min-1
Palivo: motorová nafta
Maximálna prípustná hmotnosť: 1780 kg

Ak uvažujete nad havarijným poistením Ford B-Max MPV, použite kalkulačku KASKO pre výpočet aktuálnej ceny a porovnanie ponúk od všetkých poisťovní. Dokážete ušetriť desiatky až stovky EUR.

kalkulačkaKalkulačka KASKO >>

 

Informácie o Ford B-Max MPV 1,5 TDCi Duratorq 55 kW Titanium Plus

Značka Ford uviedla z triedy (H1 – malé MPV) automobil Ford B-Max MPV 1,5 TDCi Duratorq 55 kW Titanium Plus v roku 2012. Suma nového automobilu 18 480 € (Odporúčaná cena platná od 2. 9. 2015.). Jeho vlastnosti v porovnaní s konkurenčnými modelmi v rovnakej tiede sú variabilita, vyššie sedenie, pohodlie na diaľnici, veľa batožiny.

Hodnotenie

Automobil Ford B-Max MPV 1,5 TDCi Duratorq 55 kW Titanium Plus získal 5* (* – hviezdičiek) v nárazových testoch Euro NCAP.  Percentuálna hodnota poruchovosti vozidla pri technických kontrolách je n/a (pri dvojročných až trojročných autách) a n/a (pri štvorročných až päťročných autách).

Karoséria, rozmery, objemy

Karoséria je vo verzii van/MPV s počtom 5 dverí (posuvné bočné dvere – 2x mechanicky ovládané) s maximálnym počtom miest na sedenie 5 (zliatinové 195/55 R16). Model s rozmermi  4077 mm dĺžka, 2067 mm šírka, 1604 mm výška, 2489 mm rázvor náprav a pohotovostnou hmotnosťou 1307 kg a maximálnou prípustnou hmotnosťou 1780 kg. Objem batožinového priestoru predstavuje 304 litrov a objem palivovej nádrže n/a litrov.

Motor, pohon, jazdné vlastnosti

Automobil poháňa 4 valcový (umiestnenie valcov – v rade) vznetový preplňovaný motor so zdvihovým objemom motora 1499 cm³. Maximálny výkon motora je 55/3750 (kW/ot. min-1) a maximálny krútiaci moment 185/1700 (Nm/ot. min-1). Palivom je motorová nafta. Uvádzaná spotreba paliva v meste (4,8), mimo mesta (3,8) a kombinovaná spotreba (4,1). Tento model má predný pohon s prevodovkou – manuálna 5-stupňová a brzdy sú kotúčové na všetkých kolesách. Výrobca Ford uvádza maximálnu rýchlosť 157 (km/h) a zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 16,5 sekundy.

Výbava auta

Vonkajšia časť:

Štandardné kolesá a pneumatikyza príplatok (385 €)
Pozdĺžne strešné nosičeza príplatok (799 € panoramatická presklená strecha)
Strešné oknonedodáva sa
Xenónové alebo LED svetlometyštandardne
Predné svetlá do hmlynedodáva sa
Zákrutové svetláštandardne (LED)
Samostatné denné svetlánedodáva sa
Zadné LED svetlákľučky dverí vo farbe karosérie, lišty na spodnej hrane bočných okien v striebornej farbe

Bezpečnosť:

Kontrola stability / ESPštandardne
Kontrola trakcie / ASR, TCSštandardne
Predné airbagy2
Kolenné airbagy1 (vodič)
Bočné airbagy2
Závesové hlavové airbagy2
Varovanie pri zmene jazdného pruhunedodáva sa
Počet ukotvení detskej sedačky Isofix2

Komfort:

Klimatizáciamechanická
Centrálne uzamykanieovládané kľúčom
Elektrické ovládanie okienpredné aj zadné
Elektricky nastaviteľné spätné zrkadláštandardne s vyhrievaním (vo farbe karosérie s integrovanou smerovkou)
Výškovo nastaviteľné sedadlávodiča
Elektrické nastavovanie sedadielnedodáva sa
Vyhrievanie sedadielpredné
Tretí rad sedadielsklopné operadlo zadných sedadiel v pomere 2 : 3
Kožené čalúnenie interiérunedodáva sa

Poisťovne na Slovensku

V súčasnosti na slovenskom trhu poskytujú povinné zmluvné poistenie – PZP a havarijné poistenie – KASKO tieto poisťovne: Allianz slovenská poisťovňa a.s., AXA pojišťovna a.s., Colonnade Insurance S.A., Generali Poisťovňa a. s., Groupama poisťovňa a.s., KOMUNÁLNA poisťovňa a.s., KOOPERATIVA poisťovňa a.s., Union poisťovňa a.s., UNIQA poisťovňa a.s., Wüstenrot poisťovňa a.s.