Poistenie Fiat

Foto – Fiat

Ak ste držiteľom auta Fiat Tipo sedan 1,6 MultiJet 88 kW Lounge alebo uvažujete o kúpe tohto auta, určite Vás bude zaujímať aktuálna cena PZP a porovnanie cien od všetkých poisťovní na Slovensku.

Objem: 1598 cm³
Výkon: 88/3750 kW/ot. min-1
Palivo: motorová nafta
Maximálna prípustná hmotnosť: n/a kg

Ak uvažujete nad havarijným poistením Fiat Tipo sedan, použite kalkulačku KASKO pre výpočet aktuálnej ceny a porovnanie ponúk od všetkých poisťovní. Dokážete ušetriť desiatky až stovky EUR.

kalkulačkaKalkulačka KASKO >>

 

Informácie o Fiat Tipo sedan 1,6 MultiJet 88 kW Lounge

Značka Fiat uviedla z triedy (C – nižšia stredná) automobil Fiat Tipo sedan 1,6 MultiJet 88 kW Lounge v roku 2016. Suma nového automobilu 17 540 € (Odporúčaná cena platná od 9. 3. 2016.). Jeho vlastnosti v porovnaní s konkurenčnými modelmi v rovnakej tiede sú pohodlie na diaľnici, nízka spotreba.

Hodnotenie

Automobil Fiat Tipo sedan 1,6 MultiJet 88 kW Lounge získal n/a (* – hviezdičiek) v nárazových testoch Euro NCAP.  Percentuálna hodnota poruchovosti vozidla pri technických kontrolách je n/a (pri dvojročných až trojročných autách) a n/a (pri štvorročných až päťročných autách).

Karoséria, rozmery, objemy

Karoséria je vo verzii sedan s počtom 4 dverí (posuvné bočné dvere – nedodáva sa) s maximálnym počtom miest na sedenie 5. Model s rozmermi  4532 mm dĺžka, 1792 mm šírka, 1497 mm výška, 2636 mm rázvor náprav a pohotovostnou hmotnosťou 1345 kg a maximálnou prípustnou hmotnosťou n/a kg. Objem batožinového priestoru predstavuje n/a litrov a objem palivovej nádrže 45 litrov.

Motor, pohon, jazdné vlastnosti

Automobil poháňa 4 valcový (umiestnenie valcov – v rade) vznetový preplňovaný motor so zdvihovým objemom motora 1598 cm³. Maximálny výkon motora je 88/3750 (kW/ot. min-1) a maximálny krútiaci moment 320/1750 (Nm/ot. min-1). Palivom je motorová nafta. Uvádzaná spotreba paliva v meste (5,2), mimo mesta (3,6) a kombinovaná spotreba (4,2). Tento model má predný pohon s prevodovkou – manuálna 6-stupňová a brzdy sú kotúčové vpredu a bubnové vzadu. Výrobca Fiat uvádza maximálnu rýchlosť 199 (km/h) a zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 9,7 sekundy.

Výbava auta

Vonkajšia časť:

Štandardné kolesá a pneumatikyzliatinové 205/55 R16
Pozdĺžne strešné nosičenedodáva sa
Strešné oknonedodáva sa
Xenónové alebo LED svetlometynedodáva sa
Predné svetlá do hmlyštandardne (s funkciou osvetlovania zatáčok)
Zákrutové svetláštandardne (hmlovky s funkciou osvetlovania zatáčok)
Samostatné denné svetláštandardne (senzor automatického rozsvietenia svetiel)
Zadné LED svetlánedodáva sa

Bezpečnosť:

Kontrola stability / ESPštandardne
Kontrola trakcie / ASR, TCSštandardne
Predné airbagy2
Kolenné airbagynedodáva sa
Bočné airbagy2
Závesové hlavové airbagy2
Varovanie pri zmene jazdného pruhunedodáva sa
Počet ukotvení detskej sedačky Isofix2

Komfort:

Klimatizáciaautomatická 1-zónová
Centrálne uzamykanies diaľkovým ovládaním
Elektrické ovládanie okienpredné aj zadné
Elektricky nastaviteľné spätné zrkadláštandardne s vyhrievaním
Výškovo nastaviteľné sedadlávodiča
Elektrické nastavovanie sedadielnedodáva sa
Vyhrievanie sedadielza príplatok (150 € predné)
Tretí rad sedadieldelené a sklopiteľné sedadlo v pomere 2 : 3
Kožené čalúnenie interiérunedodáva sa

Poisťovne na Slovensku

V súčasnosti na slovenskom trhu poskytujú povinné zmluvné poistenie – PZP a havarijné poistenie – KASKO tieto poisťovne: Allianz slovenská poisťovňa a.s., AXA pojišťovna a.s., Colonnade Insurance S.A., Generali Poisťovňa a. s., Groupama poisťovňa a.s., KOMUNÁLNA poisťovňa a.s., KOOPERATIVA poisťovňa a.s., Union poisťovňa a.s., UNIQA poisťovňa a.s., Wüstenrot poisťovňa a.s.