Poistenie Fiat

Foto – Fiat

Ak ste držiteľom auta Fiat Freemont MPV 7-miestne 2,0 MultiJet 125 kW Urban alebo uvažujete o kúpe tohto auta, určite Vás bude zaujímať aktuálna cena PZP a porovnanie cien od všetkých poisťovní na Slovensku.

Objem: 1956 cm³
Výkon: 125/4000 kW/ot. min-1
Palivo: motorová nafta
Maximálna prípustná hmotnosť: 145 kg

Ak uvažujete nad havarijným poistením Fiat Freemont MPV, použite kalkulačku KASKO pre výpočet aktuálnej ceny a porovnanie ponúk od všetkých poisťovní. Dokážete ušetriť desiatky až stovky EUR.

kalkulačkaKalkulačka KASKO >>

 

Informácie o Fiat Freemont MPV 7-miestne 2,0 MultiJet 125 kW Urban

Značka Fiat uviedla z triedy (H3 – MPV stredná) automobil Fiat Freemont MPV 7-miestne 2,0 MultiJet 125 kW Urban v roku 2011. Suma nového automobilu 26 400 € (Odporúčaná cena platná od 25. 1. 2012. Pri 5. miestnej verzií zľava 500 EUR.). Jeho vlastnosti v porovnaní s konkurenčnými modelmi v rovnakej tiede sú nízka spotreba, pohodlie na diaľnici, variabilita, veľa batožiny, vyššie sedenie, aj do terénu.

Hodnotenie

Automobil Fiat Freemont MPV 7-miestne 2,0 MultiJet 125 kW Urban získal n/a (* – hviezdičiek) v nárazových testoch Euro NCAP.  Percentuálna hodnota poruchovosti vozidla pri technických kontrolách je n/a (pri dvojročných až trojročných autách) a n/a (pri štvorročných až päťročných autách).

Karoséria, rozmery, objemy

Karoséria je vo verzii van/MPV s počtom 5 dverí (posuvné bočné dvere – nedodáva sa) s maximálnym počtom miest na sedenie 7. Model s rozmermi  4888 mm dĺžka, 1878 mm šírka, 1691 mm výška, 2890 mm rázvor náprav a pohotovostnou hmotnosťou 1874 kg a maximálnou prípustnou hmotnosťou 145 kg. Objem batožinového priestoru predstavuje 1461 (2-miestne usporiadanie po strechu) litrov a objem palivovej nádrže n/a litrov.

Motor, pohon, jazdné vlastnosti

Automobil poháňa 4 valcový (umiestnenie valcov – v rade) vznetový preplňovaný motor so zdvihovým objemom motora 1956 cm³. Maximálny výkon motora je 125/4000 (kW/ot. min-1) a maximálny krútiaci moment 350/1500 (Nm/ot. min-1). Palivom je motorová nafta. Uvádzaná spotreba paliva v meste (8,3), mimo mesta (5,3) a kombinovaná spotreba (6,4). Tento model má predný pohon s prevodovkou – manuálna 6-stupňová a brzdy sú kotúčové na všetkých kolesách. Výrobca Fiat uvádza maximálnu rýchlosť 195 (km/h) a zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 11 sekundy.

Výbava auta

Vonkajšia časť:

Štandardné kolesá a pneumatikyzliatinové 225/65 R17
Pozdĺžne strešné nosičeštandardne (pozdĺžne strešné čierne lyžiny a nastaviteľné strešné lišty)
Strešné oknoza príplatok (500 € elektricky ovládané)
Xenónové alebo LED svetlometynedodáva sa
Predné svetlá do hmlyštandardne
Zákrutové svetlánedodáva sa
Samostatné denné svetlánedodáva sa
Zadné LED svetláštandardne

Bezpečnosť:

Kontrola stability / ESPštandardne
Kontrola trakcie / ASR, TCSštandardne
Predné airbagy2
Kolenné airbagynedodáva sa
Bočné airbagy2
Závesové hlavové airbagy2
Varovanie pri zmene jazdného pruhunedodáva sa
Počet ukotvení detskej sedačky Isofix2

Komfort:

Klimatizáciaautomatická 3-zónová
Centrálne uzamykanies diaľkovým ovládaním (s alarmom)
Elektrické ovládanie okienpredné aj zadné (sekvenčné ovládanie okien aj na strane vodiča a spolujazdc)
Elektricky nastaviteľné spätné zrkadláštandardne s vyhrievaním a sklápaním
Výškovo nastaviteľné sedadlávodiča
Elektrické nastavovanie sedadielštandardne (sedadlo vodiča, 6 smerov a el.ovládaná bedrová opierka vodiča – 4 smery)
Vyhrievanie sedadielza príplatok (200 €)
Tretí rad sedadielpaket Flexible seating: 2. rad sedadiel – delené 40/60 – sklopné a posuvné, 3. rad sedadiel – delené 50/50 – sklopné, integrované detské sedačky v 2.rade sedadiel
Kožené čalúnenie interiéruštandardne

Poisťovne na Slovensku

V súčasnosti na slovenskom trhu poskytujú povinné zmluvné poistenie – PZP a havarijné poistenie – KASKO tieto poisťovne: Allianz slovenská poisťovňa a.s., AXA pojišťovna a.s., Colonnade Insurance S.A., Generali Poisťovňa a. s., Groupama poisťovňa a.s., KOMUNÁLNA poisťovňa a.s., KOOPERATIVA poisťovňa a.s., Union poisťovňa a.s., UNIQA poisťovňa a.s., Wüstenrot poisťovňa a.s.