Poistenie Dacia

Foto – Dacia

Ak ste držiteľom auta Dacia Sandero hatchback 1,5 dCi 66 kW Arctica alebo uvažujete o kúpe tohto auta, určite Vás bude zaujímať aktuálna cena PZP a porovnanie cien od všetkých poisťovní na Slovensku.

Objem: 1461 cm³
Výkon: 66/4000 kW/ot. min-1
Palivo: motorová nafta
Maximálna prípustná hmotnosť: 1590 kg

Ak uvažujete nad havarijným poistením Dacia Sandero hatchback, použite kalkulačku KASKO pre výpočet aktuálnej ceny a porovnanie ponúk od všetkých poisťovní. Dokážete ušetriť desiatky až stovky EUR.

kalkulačkaKalkulačka KASKO >>

 

Informácie o Dacia Sandero hatchback 1,5 dCi 66 kW Arctica

Značka Dacia uviedla z triedy (B – malé) automobil Dacia Sandero hatchback 1,5 dCi 66 kW Arctica v roku 2013. Suma nového automobilu 10 690 € (Odporúčaná cena platná od 14. 5. 2014.). Jeho vlastnosti v porovnaní s konkurenčnými modelmi v rovnakej tiede sú obratnosť v meste, variabilita, nízka spotreba.

Hodnotenie

Automobil Dacia Sandero hatchback 1,5 dCi 66 kW Arctica získal 4* (* – hviezdičiek) v nárazových testoch Euro NCAP.  Percentuálna hodnota poruchovosti vozidla pri technických kontrolách je 13,9 (TÜV Report 2014) (pri dvojročných až trojročných autách) a n/a (pri štvorročných až päťročných autách).

Karoséria, rozmery, objemy

Karoséria je vo verzii hatchback s počtom 5 dverí (posuvné bočné dvere – nedodáva sa) s maximálnym počtom miest na sedenie 5. Model s rozmermi  4058 mm dĺžka, 1733 mm šírka, 1518 mm výška, 2589 mm rázvor náprav a pohotovostnou hmotnosťou 1108 kg a maximálnou prípustnou hmotnosťou 1590 kg. Objem batožinového priestoru predstavuje 320 litrov a objem palivovej nádrže n/a litrov.

Motor, pohon, jazdné vlastnosti

Automobil poháňa 4 valcový (umiestnenie valcov – v rade) vznetový preplňovaný motor so zdvihovým objemom motora 1461 cm³. Maximálny výkon motora je 66/4000 (kW/ot. min-1) a maximálny krútiaci moment 220/1750 (Nm/ot. min-1). Palivom je motorová nafta. Uvádzaná spotreba paliva v meste (4,3), mimo mesta (3,5) a kombinovaná spotreba (3,8). Tento model má predný pohon s prevodovkou – manuálna 5-stupňová a brzdy sú kotúčové vpredu a bubnové vzadu. Výrobca Dacia uvádza maximálnu rýchlosť 173 (km/h) a zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 12,1 sekundy.

Výbava auta

Vonkajšia časť:

Štandardné kolesá a pneumatikyoceľové, 185/65 R15
Pozdĺžne strešné nosičenedodáva sa
Strešné oknonedodáva sa
Xenónové alebo LED svetlometynedodáva sa
Predné svetlá do hmlyštandardne
Zákrutové svetlánedodáva sa
Samostatné denné svetlánedodáva sa
Zadné LED svetlánedodáva sa

Bezpečnosť:

Kontrola stability / ESPštandardne
Kontrola trakcie / ASR, TCSštandardne
Predné airbagy2
Kolenné airbagynedodáva sa
Bočné airbagynedodáva sa
Závesové hlavové airbagy2
Varovanie pri zmene jazdného pruhunedodáva sa
Počet ukotvení detskej sedačky Isofix2

Komfort:

Klimatizáciamechanická
Centrálne uzamykanies diaľkovým ovládaním
Elektrické ovládanie okienpredné, zadné za príplatok (120 €)
Elektricky nastaviteľné spätné zrkadláštandardne s vyhrievaním
Výškovo nastaviteľné sedadlávodiča
Elektrické nastavovanie sedadielnedodáva sa
Vyhrievanie sedadielnedodáva sa
Tretí rad sedadieldelené v pomere 1/3 : 2/3, sklopné
Kožené čalúnenie interiérunedodáva sa

Poisťovne na Slovensku

V súčasnosti na slovenskom trhu poskytujú povinné zmluvné poistenie – PZP a havarijné poistenie – KASKO tieto poisťovne: Allianz slovenská poisťovňa a.s., AXA pojišťovna a.s., Colonnade Insurance S.A., Generali Poisťovňa a. s., Groupama poisťovňa a.s., KOMUNÁLNA poisťovňa a.s., KOOPERATIVA poisťovňa a.s., Union poisťovňa a.s., UNIQA poisťovňa a.s., Wüstenrot poisťovňa a.s.