Poistenie Dacia

Foto – Dacia

Ak ste držiteľom auta Dacia Lodgy MPV 5-miestne 1,2 TCe 85 kW Exception alebo uvažujete o kúpe tohto auta, určite Vás bude zaujímať aktuálna cena PZP a porovnanie cien od všetkých poisťovní na Slovensku.

Objem: 1198 cm³
Výkon: 85/4500 kW/ot. min-1
Palivo: benzín 95
Maximálna prípustná hmotnosť: 1818 kg

Ak uvažujete nad havarijným poistením Dacia Lodgy MPV 5-miestne, použite kalkulačku KASKO pre výpočet aktuálnej ceny a porovnanie ponúk od všetkých poisťovní. Dokážete ušetriť desiatky až stovky EUR.

kalkulačkaKalkulačka KASKO >>

 

Informácie o Dacia Lodgy MPV 5-miestne 1,2 TCe 85 kW Exception

Značka Dacia uviedla z triedy (H2 – MPV nižšia stredná) automobil Dacia Lodgy MPV 5-miestne 1,2 TCe 85 kW Exception v roku 2012. Suma nového automobilu 13 190 € (Odporúčaná cena platná od 1. 7. 2014.). Jeho vlastnosti v porovnaní s konkurenčnými modelmi v rovnakej tiede sú nízka spotreba, variabilita, veľa batožiny, vyššie sedenie.

Hodnotenie

Automobil Dacia Lodgy MPV 5-miestne 1,2 TCe 85 kW Exception získal 3* (* – hviezdičiek) v nárazových testoch Euro NCAP.  Percentuálna hodnota poruchovosti vozidla pri technických kontrolách je n/a (pri dvojročných až trojročných autách) a n/a (pri štvorročných až päťročných autách).

Karoséria, rozmery, objemy

Karoséria je vo verzii van/MPV s počtom 5 dverí (posuvné bočné dvere – nedodáva sa) s maximálnym počtom miest na sedenie 5. Model s rozmermi  4498 mm dĺžka, 1751 mm šírka, 1682 mm výška, 2810 mm rázvor náprav a pohotovostnou hmotnosťou 1267 kg a maximálnou prípustnou hmotnosťou 1818 kg. Objem batožinového priestoru predstavuje 827 litrov a objem palivovej nádrže n/a litrov.

Motor, pohon, jazdné vlastnosti

Automobil poháňa 4 valcový (umiestnenie valcov – v rade) zážihový preplňovaný motor so zdvihovým objemom motora 1198 cm³. Maximálny výkon motora je 85/4500 (kW/ot. min-1) a maximálny krútiaci moment 190/2000 (Nm/ot. min-1). Palivom je benzín 95. Uvádzaná spotreba paliva v meste (7,3), mimo mesta (4,8) a kombinovaná spotreba (5,7). Tento model má predný pohon s prevodovkou – manuálna 5-stupňová a brzdy sú kotúčové vpredu a bubnové vzadu. Výrobca Dacia uvádza maximálnu rýchlosť 179 (km/h) a zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 11,1 sekundy.

Výbava auta

Vonkajšia časť:

Štandardné kolesá a pneumatikyzliatinové, 195/55 R16
Pozdĺžne strešné nosičeštandardne
Strešné oknonedodáva sa
Xenónové alebo LED svetlometynedodáva sa
Predné svetlá do hmlyštandardne
Zákrutové svetlánedodáva sa
Samostatné denné svetlánedodáva sa
Zadné LED svetlánedodáva sa

Bezpečnosť:

Kontrola stability / ESPštandardne
Kontrola trakcie / ASR, TCSštandardne
Predné airbagy2
Kolenné airbagynedodáva sa
Bočné airbagy2
Závesové hlavové airbagynedodáva sa
Varovanie pri zmene jazdného pruhunedodáva sa
Počet ukotvení detskej sedačky Isofix3

Komfort:

Klimatizáciamechanická
Centrálne uzamykanies diaľkovým ovládaním
Elektrické ovládanie okienpredné aj zadné
Elektricky nastaviteľné spätné zrkadláštandardne s vyhrievaním
Výškovo nastaviteľné sedadlávodiča
Elektrické nastavovanie sedadielnedodáva sa
Vyhrievanie sedadielza príplatok (200 €, predné)
Tretí rad sedadieldelené v pomere 1/3 : 2/3, sklopné
Kožené čalúnenie interiérunedodáva sa

Poisťovne na Slovensku

V súčasnosti na slovenskom trhu poskytujú povinné zmluvné poistenie – PZP a havarijné poistenie – KASKO tieto poisťovne: Allianz slovenská poisťovňa a.s., AXA pojišťovna a.s., Colonnade Insurance S.A., Generali Poisťovňa a. s., Groupama poisťovňa a.s., KOMUNÁLNA poisťovňa a.s., KOOPERATIVA poisťovňa a.s., Union poisťovňa a.s., UNIQA poisťovňa a.s., Wüstenrot poisťovňa a.s.