Poistenie Citroën

Foto – Citroën

Ak ste držiteľom auta Citroën DS4 hatchback 1,6 e-HDi 82 kW aut. Style alebo uvažujete o kúpe tohto auta, určite Vás bude zaujímať aktuálna cena PZP a porovnanie cien od všetkých poisťovní na Slovensku.

Objem: 1560 cm³
Výkon: 82/3600 kW/ot. min-1
Palivo: motorová nafta
Maximálna prípustná hmotnosť: 1815 kg

Ak uvažujete nad havarijným poistením Citroën DS4 hatchback, použite kalkulačku KASKO pre výpočet aktuálnej ceny a porovnanie ponúk od všetkých poisťovní. Dokážete ušetriť desiatky až stovky EUR.

kalkulačkaKalkulačka KASKO >>

 

Informácie o Citroën DS4 hatchback 1,6 e-HDi 82 kW aut. Style

Značka Citroën uviedla z triedy (C – nižšia stredná) automobil Citroën DS4 hatchback 1,6 e-HDi 82 kW aut. Style v roku 2011. Suma nového automobilu 23 940 € (Odporúčaná cena platná od 1. 3. 2012.). Jeho vlastnosti v porovnaní s konkurenčnými modelmi v rovnakej tiede sú nízka spotreba, pohodlie na diaľnici, výrazný imidž, variabilita.

Hodnotenie

Automobil Citroën DS4 hatchback 1,6 e-HDi 82 kW aut. Style získal 5* (2011) (* – hviezdičiek) v nárazových testoch Euro NCAP.  Percentuálna hodnota poruchovosti vozidla pri technických kontrolách je n/a (pri dvojročných až trojročných autách) a n/a (pri štvorročných až päťročných autách).

Karoséria, rozmery, objemy

Karoséria je vo verzii hatchback s počtom 5 dverí (posuvné bočné dvere – nedodáva sa) s maximálnym počtom miest na sedenie 5. Model s rozmermi  4275 mm dĺžka, 1810 mm šírka, 1522 mm výška, 2607 mm rázvor náprav a pohotovostnou hmotnosťou 1300 kg a maximálnou prípustnou hmotnosťou 1815 kg. Objem batožinového priestoru predstavuje 385 litrov a objem palivovej nádrže n/a litrov.

Motor, pohon, jazdné vlastnosti

Automobil poháňa 4 valcový (umiestnenie valcov – v rade) vznetový preplňovaný motor so zdvihovým objemom motora 1560 cm³. Maximálny výkon motora je 82/3600 (kW/ot. min-1) a maximálny krútiaci moment 270/1750 (Nm/ot. min-1). Palivom je motorová nafta. Uvádzaná spotreba paliva v meste (4,8), mimo mesta (4,1) a kombinovaná spotreba (4,4). Tento model má predný pohon s prevodovkou – robotizovaná 6-stupňová a brzdy sú kotúčové na všetkých kolesách. Výrobca Citroën uvádza maximálnu rýchlosť 190 (km/h) a zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 12,4 sekundy.

Výbava auta

Vonkajšia časť:

Štandardné kolesá a pneumatikyzliatinové, 215/55 R17
Pozdĺžne strešné nosičenedodáva sa
Strešné oknonedodáva sa
Xenónové alebo LED svetlometyštandardne (LED diódy vpredu a vzadu, Xenónové svetlomety, detektor podhustenia pneumatík)
Predné svetlá do hmlyštandardne (s prídavným svetlom do zákrut)
Zákrutové svetláštandardne
Samostatné denné svetlánedodáva sa
Zadné LED svetlánedodáva sa

Bezpečnosť:

Kontrola stability / ESPštandardne
Kontrola trakcie / ASR, TCSnedodáva sa
Predné airbagy2
Kolenné airbagynedodáva sa
Bočné airbagy2
Závesové hlavové airbagy2
Varovanie pri zmene jazdného pruhunedodáva sa
Počet ukotvení detskej sedačky Isofix2

Komfort:

Klimatizáciaautomatická 1-zónová
Centrálne uzamykanies diaľkovým ovládaním
Elektrické ovládanie okienpredné
Elektricky nastaviteľné spätné zrkadláštandardne s vyhrievaním a sklápaním
Výškovo nastaviteľné sedadlávodiča a spolujazdca
Elektrické nastavovanie sedadielnedodáva sa
Vyhrievanie sedadielza príplatok (250 € predné)
Tretí rad sedadieldelené operadlo zadného sedadla v pomere 2:3
Kožené čalúnenie interiérunedodáva sa

Poisťovne na Slovensku

V súčasnosti na slovenskom trhu poskytujú povinné zmluvné poistenie – PZP a havarijné poistenie – KASKO tieto poisťovne: Allianz slovenská poisťovňa a.s., AXA pojišťovna a.s., Colonnade Insurance S.A., Generali Poisťovňa a. s., Groupama poisťovňa a.s., KOMUNÁLNA poisťovňa a.s., KOOPERATIVA poisťovňa a.s., Union poisťovňa a.s., UNIQA poisťovňa a.s., Wüstenrot poisťovňa a.s.