Poistenie Citroën

Foto – Citroën

Ak ste držiteľom auta Citroën C8 MPV 2,0 HDi 120 kW aut. Exlusive alebo uvažujete o kúpe tohto auta, určite Vás bude zaujímať aktuálna cena PZP a porovnanie cien od všetkých poisťovní na Slovensku.

Objem: 1997 cm³
Výkon: 120/4000 kW/ot. min-1
Palivo: motorová nafta
Maximálna prípustná hmotnosť: 2590 kg

Ak uvažujete nad havarijným poistením Citroën C8 MPV, použite kalkulačku KASKO pre výpočet aktuálnej ceny a porovnanie ponúk od všetkých poisťovní. Dokážete ušetriť desiatky až stovky EUR.

kalkulačkaKalkulačka KASKO >>

 

Informácie o Citroën C8 MPV 2,0 HDi 120 kW aut. Exlusive

Značka Citroën uviedla z triedy (H3 – MPV stredná) automobil Citroën C8 MPV 2,0 HDi 120 kW aut. Exlusive v roku 2002. Suma nového automobilu 33 590 € (Odporúčaná cena platná od 1. 3. 2012.). Jeho vlastnosti v porovnaní s konkurenčnými modelmi v rovnakej tiede sú nízka spotreba, pohodlie na diaľnici, veľa batožiny, variabilita.

Hodnotenie

Automobil Citroën C8 MPV 2,0 HDi 120 kW aut. Exlusive získal n/a (* – hviezdičiek) v nárazových testoch Euro NCAP.  Percentuálna hodnota poruchovosti vozidla pri technických kontrolách je n/a (pri dvojročných až trojročných autách) a n/a (pri štvorročných až päťročných autách).

Karoséria, rozmery, objemy

Karoséria je vo verzii van/MPV s počtom 5 dverí (posuvné bočné dvere – 2x mechanicky ovládané) s maximálnym počtom miest na sedenie 5. Model s rozmermi  4726 mm dĺžka, 1752 mm šírka, 1854 mm výška, 2823 mm rázvor náprav a pohotovostnou hmotnosťou 1900 kg a maximálnou prípustnou hmotnosťou 2590 kg. Objem batožinového priestoru predstavuje 480 litrov a objem palivovej nádrže n/a litrov.

Motor, pohon, jazdné vlastnosti

Automobil poháňa 4 valcový (umiestnenie valcov – v rade) vznetový preplňovaný motor so zdvihovým objemom motora 1997 cm³. Maximálny výkon motora je 120/4000 (kW/ot. min-1) a maximálny krútiaci moment 340/2000 (Nm/ot. min-1). Palivom je motorová nafta. Uvádzaná spotreba paliva v meste (9,5), mimo mesta (5,9) a kombinovaná spotreba (7,2). Tento model má predný pohon s prevodovkou – automatická 6-stupňová a brzdy sú kotúčové na všetkých kolesách. Výrobca Citroën uvádza maximálnu rýchlosť 170 (km/h) a zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 12,4 sekundy.

Výbava auta

Vonkajšia časť:

Štandardné kolesá a pneumatikyhliníkové disky, 215/60 R16
Pozdĺžne strešné nosičeštandardne (aj s priečnymi strešnými lištami)
Strešné oknoza príplatok (1 820 € tri elektricky ovládané strešné okná)
Xenónové alebo LED svetlometyštandardne
Predné svetlá do hmlyštandardne
Zákrutové svetlánedodáva sa
Samostatné denné svetlánedodáva sa
Zadné LED svetlánedodáva sa

Bezpečnosť:

Kontrola stability / ESPštandardne
Kontrola trakcie / ASR, TCSnedodáva sa
Predné airbagy2
Kolenné airbagynedodáva sa
Bočné airbagy2
Závesové hlavové airbagy2
Varovanie pri zmene jazdného pruhunedodáva sa
Počet ukotvení detskej sedačky Isofix2

Komfort:

Klimatizáciaautomatická 1-zónová
Centrálne uzamykanies diaľkovým ovládaním (za príplatok 370 € s alarmom)
Elektrické ovládanie okienpredné
Elektricky nastaviteľné spätné zrkadláštandardne s vyhrievaním a sklápaním
Výškovo nastaviteľné sedadlávodiča
Elektrické nastavovanie sedadielštandardne
Vyhrievanie sedadielpredné
Tretí rad sedadielza príplatok (900 €, 2x samostanté sedadlá)
Kožené čalúnenie interiérunedodáva sa

Poisťovne na Slovensku

V súčasnosti na slovenskom trhu poskytujú povinné zmluvné poistenie – PZP a havarijné poistenie – KASKO tieto poisťovne: Allianz slovenská poisťovňa a.s., AXA pojišťovna a.s., Colonnade Insurance S.A., Generali Poisťovňa a. s., Groupama poisťovňa a.s., KOMUNÁLNA poisťovňa a.s., KOOPERATIVA poisťovňa a.s., Union poisťovňa a.s., UNIQA poisťovňa a.s., Wüstenrot poisťovňa a.s.