Poistenie Citroën

Foto – Citroën

Ak ste držiteľom auta Citroën C4 Picasso MPV 1,6 e-HDi 85 kW Seduction alebo uvažujete o kúpe tohto auta, určite Vás bude zaujímať aktuálna cena PZP a porovnanie cien od všetkých poisťovní na Slovensku.

Objem: 1560 cm³
Výkon: 85/3600 kW/ot. min-1
Palivo: motorová nafta
Maximálna prípustná hmotnosť: 1940 kg

Ak uvažujete nad havarijným poistením Citroën C4 Picasso MPV, použite kalkulačku KASKO pre výpočet aktuálnej ceny a porovnanie ponúk od všetkých poisťovní. Dokážete ušetriť desiatky až stovky EUR.

kalkulačkaKalkulačka KASKO >>

 

Informácie o Citroën C4 Picasso MPV 1,6 e-HDi 85 kW Seduction

Značka Citroën uviedla z triedy (H2 – MPV nižšia stredná) automobil Citroën C4 Picasso MPV 1,6 e-HDi 85 kW Seduction v roku 2004 (druhá generácia modelu Grand v roku 2013). Suma nového automobilu 19 290 € (Cena platná od 11. 8. 2014.). Jeho vlastnosti v porovnaní s konkurenčnými modelmi v rovnakej tiede sú pohodlie na diaľnici, variabilita, veľa batožiny, vyššie sedenie, nízka spotreba.

Hodnotenie

Automobil Citroën C4 Picasso MPV 1,6 e-HDi 85 kW Seduction získal 5* (* – hviezdičiek) v nárazových testoch Euro NCAP.  Percentuálna hodnota poruchovosti vozidla pri technických kontrolách je 7,1 (TÜV Report 2012) (pri dvojročných až trojročných autách) a n/a (pri štvorročných až päťročných autách).

Karoséria, rozmery, objemy

Karoséria je vo verzii van/MPV s počtom 5 dverí (posuvné bočné dvere – nedodáva sa) s maximálnym počtom miest na sedenie 5. Model s rozmermi  4428 mm dĺžka, 1826 mm šírka, 1610 mm výška, 2785 mm rázvor náprav a pohotovostnou hmotnosťou 1480 kg a maximálnou prípustnou hmotnosťou 1940 kg. Objem batožinového priestoru predstavuje 537 (pod zadným plató podľa polohy sedadiel 2. radu) litrov a objem palivovej nádrže n/a litrov.

Motor, pohon, jazdné vlastnosti

Automobil poháňa 4 valcový (umiestnenie valcov – v rade) vznetový preplňovaný motor so zdvihovým objemom motora 1560 cm³. Maximálny výkon motora je 85/3600 (kW/ot. min-1) a maximálny krútiaci moment 270/1750-2500 (Nm/ot. min-1). Palivom je motorová nafta. Uvádzaná spotreba paliva v meste (4,5), mimo mesta (3,8) a kombinovaná spotreba (4). Tento model má predný pohon s prevodovkou – manuálna 6-stupňová a brzdy sú kotúčové na všetkých kolesách. Výrobca Citroën uvádza maximálnu rýchlosť 189 (km/h) a zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 11,8 sekundy.

Výbava auta

Vonkajšia časť:

Štandardné kolesá a pneumatikyoceľové 205/60 R16
Pozdĺžne strešné nosičeza príplatok (200 €)
Strešné oknoza príplatok (1000 € presklená panoramatická strecha s elektricky ovládanou slnečnou clonou)
Xenónové alebo LED svetlometynedodáva sa
Predné svetlá do hmlyštandardne
Zákrutové svetlánedodáva sa
Samostatné denné svetláštandardne (LED)
Zadné LED svetlánedodáva sa

Bezpečnosť:

Kontrola stability / ESPštandardne
Kontrola trakcie / ASR, TCSštandardne
Predné airbagy2
Kolenné airbagynedodáva sa
Bočné airbagy2
Závesové hlavové airbagy2
Varovanie pri zmene jazdného pruhunedodáva sa
Počet ukotvení detskej sedačky Isofix2

Komfort:

Klimatizáciaautomatická 2-zónová (klimatizovaná priehradka spolujazdca, výduchy v 2. rade sedadiel)
Centrálne uzamykanies diaľkovým ovládaním
Elektrické ovládanie okienpredné aj zadné (so sekvenčným ovládaním a ochranou proti privretiu)
Elektricky nastaviteľné spätné zrkadláštandardne s vyhrievaním
Výškovo nastaviteľné sedadlávodiča a spolujazdca
Elektrické nastavovanie sedadielnedodáva sa
Vyhrievanie sedadielza príplatok (300 €)
Tretí rad sedadiel3 samostatné a rovnako široké sedadlá v 2. rade, sedadlo spolujazdca sklopiteľné do polohy stolíka a výškovo nastaviteľné
Kožené čalúnenie interiérunedodáva sa

Poisťovne na Slovensku

V súčasnosti na slovenskom trhu poskytujú povinné zmluvné poistenie – PZP a havarijné poistenie – KASKO tieto poisťovne: Allianz slovenská poisťovňa a.s., AXA pojišťovna a.s., Colonnade Insurance S.A., Generali Poisťovňa a. s., Groupama poisťovňa a.s., KOMUNÁLNA poisťovňa a.s., KOOPERATIVA poisťovňa a.s., Union poisťovňa a.s., UNIQA poisťovňa a.s., Wüstenrot poisťovňa a.s.