Poistenie Citroën

Foto – Citroën

Ak ste držiteľom auta Citroën C4 Cactus hatchback 1,6 BlueHDi 73 kW Feel alebo uvažujete o kúpe tohto auta, určite Vás bude zaujímať aktuálna cena PZP a porovnanie cien od všetkých poisťovní na Slovensku.

Objem: 1560 cm³
Výkon: 73/3750 kW/ot. min-1
Palivo: motorová nafta
Maximálna prípustná hmotnosť: 1610 kg

Ak uvažujete nad havarijným poistením Citroën C4 Cactus hatchback, použite kalkulačku KASKO pre výpočet aktuálnej ceny a porovnanie ponúk od všetkých poisťovní. Dokážete ušetriť desiatky až stovky EUR.

kalkulačkaKalkulačka KASKO >>

 

Informácie o Citroën C4 Cactus hatchback 1,6 BlueHDi 73 kW Feel

Značka Citroën uviedla z triedy (C – nižšia stredná) automobil Citroën C4 Cactus hatchback 1,6 BlueHDi 73 kW Feel v roku 2014. Suma nového automobilu 16 190 € (Odporučaná akciová cena platná od 1. 8. 2014.). Jeho vlastnosti v porovnaní s konkurenčnými modelmi v rovnakej tiede sú variabilita, vyššie sedenie, nízka spotreba.

Hodnotenie

Automobil Citroën C4 Cactus hatchback 1,6 BlueHDi 73 kW Feel získal 5* (test modelu C4 z roku 2010) (* – hviezdičiek) v nárazových testoch Euro NCAP.  Percentuálna hodnota poruchovosti vozidla pri technických kontrolách je n/a (pri dvojročných až trojročných autách) a n/a (pri štvorročných až päťročných autách).

Karoséria, rozmery, objemy

Karoséria je vo verzii hatchback s počtom 5 dverí (posuvné bočné dvere – nedodáva sa) s maximálnym počtom miest na sedenie 5. Model s rozmermi  4157 mm dĺžka, 1729 mm šírka, 1480 mm výška, 2595 mm rázvor náprav a pohotovostnou hmotnosťou 1070 kg a maximálnou prípustnou hmotnosťou 1610 kg. Objem batožinového priestoru predstavuje 348 litrov a objem palivovej nádrže n/a litrov.

Motor, pohon, jazdné vlastnosti

Automobil poháňa 4 valcový (umiestnenie valcov – v rade) vznetový preplňovaný motor so zdvihovým objemom motora 1560 cm³. Maximálny výkon motora je 73/3750 (kW/ot. min-1) a maximálny krútiaci moment 254/1750 (Nm/ot. min-1). Palivom je motorová nafta. Uvádzaná spotreba paliva v meste (3,8), mimo mesta (3,2) a kombinovaná spotreba (3,4). Tento model má predný pohon s prevodovkou – manuálna 5-stupňová a brzdy sú kotúčové na všetkých kolesách. Výrobca Citroën uvádza maximálnu rýchlosť 184 (km/h) a zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 10,7 sekundy.

Výbava auta

Vonkajšia časť:

Štandardné kolesá a pneumatikyoceľové 205/55 R16
Pozdĺžne strešné nosičeštandardne (čierne)
Strešné oknoza príplatok (500 € presklená panoramatická strecha so zvýšenou tepelnou ochranou)
Xenónové alebo LED svetlometynedodáva sa
Predné svetlá do hmlyza príplatok (150 € s prídavným svetlom do zákrut)
Zákrutové svetláza príplatok (150 € hmlovky s prídavným svetlom do zákrut)
Samostatné denné svetláštandardne (LED)
Zadné LED svetlánedodáva sa

Bezpečnosť:

Kontrola stability / ESPštandardne
Kontrola trakcie / ASR, TCSštandardne
Predné airbagy2
Kolenné airbagynedodáva sa
Bočné airbagy2
Závesové hlavové airbagy2
Varovanie pri zmene jazdného pruhunedodáva sa
Počet ukotvení detskej sedačky Isofix2

Komfort:

Klimatizáciamechanická (za príplatok 400 € automatická klimatizácia, predné stierače s dažďovým senzorom, automatické zapínanie svetiel)
Centrálne uzamykanies diaľkovým ovládaním
Elektrické ovládanie okienpredné, zadné za príplatok
Elektricky nastaviteľné spätné zrkadláštandardne
Výškovo nastaviteľné sedadlávodiča
Elektrické nastavovanie sedadielnedodáva sa
Vyhrievanie sedadielza príplatok (200 €)
Tretí rad sedadielsklápateľné
Kožené čalúnenie interiérunedodáva sa

Poisťovne na Slovensku

V súčasnosti na slovenskom trhu poskytujú povinné zmluvné poistenie – PZP a havarijné poistenie – KASKO tieto poisťovne: Allianz slovenská poisťovňa a.s., AXA pojišťovna a.s., Colonnade Insurance S.A., Generali Poisťovňa a. s., Groupama poisťovňa a.s., KOMUNÁLNA poisťovňa a.s., KOOPERATIVA poisťovňa a.s., Union poisťovňa a.s., UNIQA poisťovňa a.s., Wüstenrot poisťovňa a.s.