Poistenie Citroën

Foto – Citroën

Ak ste držiteľom auta Citroën C-Elysée sedan 1,2 PureTech 53 kW Attraction alebo uvažujete o kúpe tohto auta, určite Vás bude zaujímať aktuálna cena PZP a porovnanie cien od všetkých poisťovní na Slovensku.

Objem: 1199 cm³
Výkon: 53/5500 kW/ot. min-1
Palivo: benzín 95
Maximálna prípustná hmotnosť: 1459 kg

Ak uvažujete nad havarijným poistením Citroën C-Elysée sedan, použite kalkulačku KASKO pre výpočet aktuálnej ceny a porovnanie ponúk od všetkých poisťovní. Dokážete ušetriť desiatky až stovky EUR.

kalkulačkaKalkulačka KASKO >>

 

Informácie o Citroën C-Elysée sedan 1,2 PureTech 53 kW Attraction

Značka Citroën uviedla z triedy (C – nižšia stredná) automobil Citroën C-Elysée sedan 1,2 PureTech 53 kW Attraction v roku 2013. Suma nového automobilu 8 990 € (Odporúčaná cena platná od 9. 9. 2014.). Jeho vlastnosti v porovnaní s konkurenčnými modelmi v rovnakej tiede sú pohodlie na diaľnici.

Hodnotenie

Automobil Citroën C-Elysée sedan 1,2 PureTech 53 kW Attraction získal 3* (test z roku 2014) (* – hviezdičiek) v nárazových testoch Euro NCAP.  Percentuálna hodnota poruchovosti vozidla pri technických kontrolách je n/a (pri dvojročných až trojročných autách) a n/a (pri štvorročných až päťročných autách).

Karoséria, rozmery, objemy

Karoséria je vo verzii sedan s počtom 4 dverí (posuvné bočné dvere – nedodáva sa) s maximálnym počtom miest na sedenie 5. Model s rozmermi  4427 mm dĺžka, 1748 mm šírka, 1466 mm výška, 2652 mm rázvor náprav a pohotovostnou hmotnosťou 1020 kg a maximálnou prípustnou hmotnosťou 1459 kg. Objem batožinového priestoru predstavuje 640 litrov a objem palivovej nádrže 50 litrov.

Motor, pohon, jazdné vlastnosti

Automobil poháňa 3 valcový (umiestnenie valcov – v rade) zážihový atmosférický motor so zdvihovým objemom motora 1199 cm³. Maximálny výkon motora je 53/5500 (kW/ot. min-1) a maximálny krútiaci moment 110/3000 (Nm/ot. min-1). Palivom je benzín 95. Uvádzaná spotreba paliva v meste (7), mimo mesta (4,3) a kombinovaná spotreba (5,3). Tento model má predný pohon s prevodovkou – manuálna 5-stupňová a brzdy sú kotúčové vpredu a bubnové vzadu. Výrobca Citroën uvádza maximálnu rýchlosť 160 (km/h) a zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 14,2 sekundy.

Výbava auta

Vonkajšia časť:

Štandardné kolesá a pneumatikyoceľové 185/65 R15
Pozdĺžne strešné nosičenedodáva sa
Strešné oknonedodáva sa
Xenónové alebo LED svetlometynedodáva sa
Predné svetlá do hmlyza príplatok (150 €)
Zákrutové svetlánedodáva sa
Samostatné denné svetlánedodáva sa
Zadné LED svetlánedodáva sa

Bezpečnosť:

Kontrola stability / ESPštandardne
Kontrola trakcie / ASR, TCSštandardne
Predné airbagy2
Kolenné airbagynedodáva sa
Bočné airbagy2
Závesové hlavové airbagynedodáva sa
Varovanie pri zmene jazdného pruhunedodáva sa
Počet ukotvení detskej sedačky Isofix2

Komfort:

Klimatizácianedodáva sa
Centrálne uzamykanies diaľkovým ovládaním
Elektrické ovládanie okienpredné
Elektricky nastaviteľné spätné zrkadlánedodáva sa
Výškovo nastaviteľné sedadlávodiča
Elektrické nastavovanie sedadielnedodáva sa
Vyhrievanie sedadielnedodáva sa
Tretí rad sedadielnedodáva sa
Kožené čalúnenie interiérunedodáva sa

Poisťovne na Slovensku

V súčasnosti na slovenskom trhu poskytujú povinné zmluvné poistenie – PZP a havarijné poistenie – KASKO tieto poisťovne: Allianz slovenská poisťovňa a.s., AXA pojišťovna a.s., Colonnade Insurance S.A., Generali Poisťovňa a. s., Groupama poisťovňa a.s., KOMUNÁLNA poisťovňa a.s., KOOPERATIVA poisťovňa a.s., Union poisťovňa a.s., UNIQA poisťovňa a.s., Wüstenrot poisťovňa a.s.