Poistenie Audi

Foto – Audi

Ak ste držiteľom auta Audi S8 sedan 4,0 TFSI 382 kW quattro tiptronic base alebo uvažujete o kúpe tohto auta, určite Vás bude zaujímať aktuálna cena PZP a porovnanie cien od všetkých poisťovní na Slovensku.

Objem: 3993 cm³
Výkon: 382/5800 kW/ot. min-1
Palivo: benzín 98
Maximálna prípustná hmotnosť: n/a kg

Ak uvažujete nad havarijným poistením Audi S8 sedan, použite kalkulačku KASKO pre výpočet aktuálnej ceny a porovnanie ponúk od všetkých poisťovní. Dokážete ušetriť desiatky až stovky EUR.

kalkulačkaKalkulačka KASKO >>

 

Informácie o Audi S8 sedan 4,0 TFSI 382 kW quattro tiptronic base

Značka Audi uviedla z triedy (E – luxusné) automobil Audi S8 sedan 4,0 TFSI 382 kW quattro tiptronic base v roku 2011. Suma nového automobilu 118 640 € (Odporúčaná cena platná od 1. 2. 2016.). Jeho vlastnosti v porovnaní s konkurenčnými modelmi v rovnakej tiede sú pohodlie na diaľnici, výrazný imidž, vysoký výkon, športová jazda.

Hodnotenie

Automobil Audi S8 sedan 4,0 TFSI 382 kW quattro tiptronic base získal n/a (* – hviezdičiek) v nárazových testoch Euro NCAP.  Percentuálna hodnota poruchovosti vozidla pri technických kontrolách je n/a (pri dvojročných až trojročných autách) a n/a (pri štvorročných až päťročných autách).

Karoséria, rozmery, objemy

Karoséria je vo verzii sedan s počtom 4 dverí (posuvné bočné dvere – nedodáva sa) s maximálnym počtom miest na sedenie 4. Model s rozmermi  5147 mm dĺžka, 1949 mm šírka, 1458 mm výška, 2994 mm rázvor náprav a pohotovostnou hmotnosťou n/a kg a maximálnou prípustnou hmotnosťou n/a kg. Objem batožinového priestoru predstavuje 520 litrov a objem palivovej nádrže 82 litrov.

Motor, pohon, jazdné vlastnosti

Automobil poháňa 8 valcový (umiestnenie valcov – do V) zážihový preplňovaný motor so zdvihovým objemom motora 3993 cm³. Maximálny výkon motora je 382/5800 (kW/ot. min-1) a maximálny krútiaci moment 650/1700-5500 (Nm/ot. min-1). Palivom je benzín 98. Uvádzaná spotreba paliva v meste (13,6), mimo mesta (7,3) a kombinovaná spotreba (9,6). Tento model má 4×4 stály pohon s prevodovkou – automatická 8-stupňová a brzdy sú kotúčové na všetkých kolesách. Výrobca Audi uvádza maximálnu rýchlosť 250 (km/h) a zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 4,1 sekundy.

Výbava auta

Vonkajšia časť:

Štandardné kolesá a pneumatikyDisky z ľahkých zliatin, pneu 265/40 R20
Pozdĺžne strešné nosičenedodáva sa
Strešné oknoštandardne
Xenónové alebo LED svetlometyštandardne
Predné svetlá do hmlyštandardne
Zákrutové svetláštandardne
Samostatné denné svetláštandardne
Zadné LED svetláštandardne

Bezpečnosť:

Kontrola stability / ESPštandardne
Kontrola trakcie / ASR, TCSštandardne
Predné airbagy2
Kolenné airbagy4
Bočné airbagy2
Závesové hlavové airbagyza príplatok (900 €)
Varovanie pri zmene jazdného pruhu2
Počet ukotvení detskej sedačky Isofixkontrola tlaku v pneumatikách, dvojité bezpečnostné zasklenie

Komfort:

Klimatizáciaautomatická 2-zónová
Centrálne uzamykanies diaľkovým ovládaním
Elektrické ovládanie okienpredné aj zadné
Elektricky nastaviteľné spätné zrkadláštandardne s vyhrievaním a sklápaním
Výškovo nastaviteľné sedadlávodiča a spolujazdca
Elektrické nastavovanie sedadielštandardne (športovo-komfortné sedadlá vpredu s pamäťou)
Vyhrievanie sedadielpredné aj zadné
Tretí rad sedadielnedodáva sa
Kožené čalúnenie interiéruštandardne (koža Valcona)

Poisťovne na Slovensku

V súčasnosti na slovenskom trhu poskytujú povinné zmluvné poistenie – PZP a havarijné poistenie – KASKO tieto poisťovne: Allianz slovenská poisťovňa a.s., AXA pojišťovna a.s., Colonnade Insurance S.A., Generali Poisťovňa a. s., Groupama poisťovňa a.s., KOMUNÁLNA poisťovňa a.s., KOOPERATIVA poisťovňa a.s., Union poisťovňa a.s., UNIQA poisťovňa a.s., Wüstenrot poisťovňa a.s.