Poistenie Audi

Foto – Audi

Ak ste držiteľom auta Audi Q5 SUV 2.0 TDI 140 kW quattro base alebo uvažujete o kúpe tohto auta, určite Vás bude zaujímať aktuálna cena PZP a porovnanie cien od všetkých poisťovní na Slovensku.

Objem: 1968 cm³
Výkon: 140/3800-4200 kW/ot. min-1
Palivo: motorová nafta
Maximálna prípustná hmotnosť: n/a kg

Ak uvažujete nad havarijným poistením Audi Q5 SUV, použite kalkulačku KASKO pre výpočet aktuálnej ceny a porovnanie ponúk od všetkých poisťovní. Dokážete ušetriť desiatky až stovky EUR.

kalkulačkaKalkulačka KASKO >>

 

Informácie o Audi Q5 SUV 2.0 TDI 140 kW quattro base

Značka Audi uviedla z triedy (G1 – SUV) automobil Audi Q5 SUV 2.0 TDI 140 kW quattro base v roku 2017. Suma nového automobilu 45 100 € (Odporúčaná cena platná od 14. 9. 2017.). Jeho vlastnosti v porovnaní s konkurenčnými modelmi v rovnakej tiede sú pohodlie na diaľnici, aj do terénu, výrazný imidž, variabilita, veľa batožiny, vyššie sedenie.

Hodnotenie

Automobil Audi Q5 SUV 2.0 TDI 140 kW quattro base získal 5* (* – hviezdičiek) v nárazových testoch Euro NCAP.  Percentuálna hodnota poruchovosti vozidla pri technických kontrolách je N/A (pri dvojročných až trojročných autách) a N/A (pri štvorročných až päťročných autách).

Karoséria, rozmery, objemy

Karoséria je vo verzii off road/SUV s počtom 5 dverí (posuvné bočné dvere – nedodáva sa) s maximálnym počtom miest na sedenie 5. Model s rozmermi  4663 mm dĺžka, 1893 mm šírka, 1659 mm výška, 2819 mm rázvor náprav a pohotovostnou hmotnosťou n/a kg a maximálnou prípustnou hmotnosťou n/a kg. Objem batožinového priestoru predstavuje 550 litrov a objem palivovej nádrže 65 litrov.

Motor, pohon, jazdné vlastnosti

Automobil poháňa 4 valcový (umiestnenie valcov – v rade) vznetový preplňovaný motor so zdvihovým objemom motora 1968 cm³. Maximálny výkon motora je 140/3800-4200 (kW/ot. min-1) a maximálny krútiaci moment 400/1750-3000 (Nm/ot. min-1). Palivom je motorová nafta. Uvádzaná spotreba paliva v meste (), mimo mesta () a kombinovaná spotreba (). Tento model má 4×4 stály pohon s prevodovkou – manuálna 6-stupňová a brzdy sú kotúčové na všetkých kolesách. Výrobca Audi uvádza maximálnu rýchlosť (km/h) a zrýchlenie z 0 na 100 km/h za sekundy.

Výbava auta

Vonkajšia časť:

Štandardné kolesá a pneumatikyzliatinové 235/65 R17
Pozdĺžne strešné nosičeštandardne (strieborné)
Strešné oknoza príplatok (1676 €)
Xenónové alebo LED svetlometyštandardne (bi-Xenónové svetlomety)
Predné svetlá do hmlyštandardne
Zákrutové svetláza príplatok (2137 € Audi Matrix LED svetlomety vpredu s ostrekovačmi, LED svetlá vzadu s dynamickými smerovkami )
Samostatné denné svetláštandardne
Zadné LED svetláštandardne

Bezpečnosť:

Kontrola stability / ESPštandardne
Kontrola trakcie / ASR, TCSštandardne
Predné airbagy2
Kolenné airbagynedodáva sa
Bočné airbagy2
Závesové hlavové airbagy4
Varovanie pri zmene jazdného pruhuza príplatok
Počet ukotvení detskej sedačky Isofix2

Komfort:

Klimatizáciaautomatická 2-zónová
Centrálne uzamykanies diaľkovým ovládaním
Elektrické ovládanie okienpredné aj zadné
Elektricky nastaviteľné spätné zrkadláštandardne s vyhrievaním
Výškovo nastaviteľné sedadlávodiča a spolujazdca
Elektrické nastavovanie sedadielza príplatok (860 € sedadlo vodiča aj spolujazdca)
Vyhrievanie sedadielza príplatok (406 € predné)
Tretí rad sedadieloperadlo zadných sedadiel delené a sklápateľné v pomere 2 : 1 : 2
Kožené čalúnenie interiérunedodáva sa

Poisťovne na Slovensku

V súčasnosti na slovenskom trhu poskytujú povinné zmluvné poistenie – PZP a havarijné poistenie – KASKO tieto poisťovne: Allianz slovenská poisťovňa a.s., AXA pojišťovna a.s., Colonnade Insurance S.A., Generali Poisťovňa a. s., Groupama poisťovňa a.s., KOMUNÁLNA poisťovňa a.s., KOOPERATIVA poisťovňa a.s., Union poisťovňa a.s., UNIQA poisťovňa a.s., Wüstenrot poisťovňa a.s.