Poistenie Audi

Foto – Audi

Ak ste držiteľom auta Audi Q3 SUV 2,0 TDI 110 kW S tronic Sport alebo uvažujete o kúpe tohto auta, určite Vás bude zaujímať aktuálna cena PZP a porovnanie cien od všetkých poisťovní na Slovensku.

Objem: 1968 cm³
Výkon: 110/3500–4000 kW/ot. min-1
Palivo: motorová nafta
Maximálna prípustná hmotnosť: n/a kg

Ak uvažujete nad havarijným poistením Audi Q3 SUV, použite kalkulačku KASKO pre výpočet aktuálnej ceny a porovnanie ponúk od všetkých poisťovní. Dokážete ušetriť desiatky až stovky EUR.

kalkulačkaKalkulačka KASKO >>

 

Informácie o Audi Q3 SUV 2,0 TDI 110 kW S tronic Sport

Značka Audi uviedla z triedy (G1 – SUV) automobil Audi Q3 SUV 2,0 TDI 110 kW S tronic Sport v roku 2011. Suma nového automobilu 36 550 € (Odporúčaná cena platná od 1. 2. 2016.). Jeho vlastnosti v porovnaní s konkurenčnými modelmi v rovnakej tiede sú pohodlie na diaľnici, variabilita, vyššie sedenie, aj do terénu, nízka spotreba, vysoký výkon.

Hodnotenie

Automobil Audi Q3 SUV 2,0 TDI 110 kW S tronic Sport získal 5* (* – hviezdičiek) v nárazových testoch Euro NCAP.  Percentuálna hodnota poruchovosti vozidla pri technických kontrolách je 4,9 (TÜV report z roku 2016) (pri dvojročných až trojročných autách) a n/a (pri štvorročných až päťročných autách).

Karoséria, rozmery, objemy

Karoséria je vo verzii off road/SUV s počtom 5 dverí (posuvné bočné dvere – nedodáva sa) s maximálnym počtom miest na sedenie 5 (zliatinové 235/55 R17). Model s rozmermi  4388 mm dĺžka, 1831 mm šírka, 1608 mm výška, 2603 mm rázvor náprav a pohotovostnou hmotnosťou n/a kg a maximálnou prípustnou hmotnosťou n/a kg. Objem batožinového priestoru predstavuje 460 litrov a objem palivovej nádrže 64 litrov.

Motor, pohon, jazdné vlastnosti

Automobil poháňa 4 valcový (umiestnenie valcov – v rade) vznetový preplňovaný motor so zdvihovým objemom motora 1968 cm³. Maximálny výkon motora je 110/3500–4000 (kW/ot. min-1) a maximálny krútiaci moment 340/1750–3000 (Nm/ot. min-1). Palivom je motorová nafta. Uvádzaná spotreba paliva v meste (), mimo mesta () a kombinovaná spotreba (). Tento model má predný pohon s prevodovkou – automatická 6-stupňová a brzdy sú kotúčové na všetkých kolesách. Výrobca Audi uvádza maximálnu rýchlosť (km/h) a zrýchlenie z 0 na 100 km/h za sekundy.

Výbava auta

Vonkajšia časť:

Štandardné kolesá a pneumatikyštandardne (hliníkové)
Pozdĺžne strešné nosičeza príplatok (1677 € – dvojdielne, elektricky ovládateľné, tónované, vrátane elektricky ovládateľnej slnečnej roletky, možnosť zatvorenia aj zvonka)
Strešné oknoštandardne (bi-xenónové svetlomety s ostrekovačmi )
Xenónové alebo LED svetlometynedodáva sa
Predné svetlá do hmlynedodáva sa
Zákrutové svetláštandardne (LED)
Samostatné denné svetláza príplatok (337 €)
Zadné LED svetlákryty spätných zrkadiel lakované vo farbe karosérie, ozdobné lišty okolo okien hliníkové

Bezpečnosť:

Kontrola stability / ESPštandardne
Kontrola trakcie / ASR, TCSštandardne
Predné airbagy2
Kolenné airbagynedodáva sa
Bočné airbagy2
Závesové hlavové airbagy2
Varovanie pri zmene jazdného pruhuza príplatok (1237 € Audi side assist a Audi active lane assist )
Počet ukotvení detskej sedačky Isofix2

Komfort:

Klimatizáciamechanická
Centrálne uzamykanies diaľkovým ovládaním
Elektrické ovládanie okienpredné aj zadné
Elektricky nastaviteľné spätné zrkadláštandardne s vyhrievaním
Výškovo nastaviteľné sedadlávodiča a spolujazdca (športové sedadlá vpredu, elektricky nastaviteľné bederné opierky)
Elektrické nastavovanie sedadielza príplatok (1069 € predné sedadlá elektricky nastaviteľné, vrátane elektricky nastaviteľných bederných opierok)
Vyhrievanie sedadielza príplatok (382 € sedadlá vpredu s oddelenou reguláciou )
Tretí rad sedadieloperadlo zadných sedadiel delené a sklápateľné
Kožené čalúnenie interiérunedodáva sa

Poisťovne na Slovensku

V súčasnosti na slovenskom trhu poskytujú povinné zmluvné poistenie – PZP a havarijné poistenie – KASKO tieto poisťovne: Allianz slovenská poisťovňa a.s., AXA pojišťovna a.s., Colonnade Insurance S.A., Generali Poisťovňa a. s., Groupama poisťovňa a.s., KOMUNÁLNA poisťovňa a.s., KOOPERATIVA poisťovňa a.s., Union poisťovňa a.s., UNIQA poisťovňa a.s., Wüstenrot poisťovňa a.s.